İzmir Avukat, İzmir Avukatları, İzmir Avukat Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı, İzmir Ağır Ceza Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı Tavsiye, İzmir İş Davası Avukatları, İzmir İş Davası Avukatı, İzmir İş Mahkemeleri Avukatları, İzmir Ceza Avukatı, İzmir Anlaşmalı Boşanma Avukatı, İzmir Nafaka Avukatı, İzmir Çekişmeli Boşanma Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir İş Kazası Avukatı, İzmir Miras Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir Tazminat Avukatı, İzmir Yabancılar Avukatı, İzmir Vatandaşlık Avukatı, İzmir Deport Avukatı

İzmir En İyi Boşanma Avukatı, İzmir En İyi Aile Hukuku Avukatı, İzmir Avukat, İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye

Sorunsuz, hızlı bir boşanma teoride güzel ve kolay görünüyor. Bununla birlikte, ilişkinize bağlı olarak, boşanma birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilir.

Bununla birlikte, boşanma her zaman bu kadar uzun sürmez. Süreci hızlandırmak için elinizden gelen her şeyi yapmak istiyorsanız, bu 13 ipucunu aklınızda bulundurun:

 1. Önceden hazırlamak.
 2. Ne istediğini anla.
 3. Gelirlerinizi kontrol edin.
 4. En son boşanma yasalarını öğrenin.
 5. Birlikte hazırlanın.
 6. Hukuki istişarelerden yararlanın.
 7. Seçeneklerinizi düşünün.
 8. İletişim kurun ve uzlaşın.
 9. Senin adına konuşma yapacak bir avukat tut.
 10. Para biriktirin.
 11. Toplantılara öncelik verin.
 12. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden yardım isteyin.
 13. Gerçekçi beklentileriniz olsun ve sabırlı olun.

Hızlı Boşanma İpucu #1: Önceden Hazırlanın

Yasal haklarınız, özellikle boşanma gibi stresli bir durumda kafa karıştırıcı olabilir. Bu kafa karışıklığı, hem siz hem de eski eşiniz geri dönüp anlaşmak için tekrar bir araya gelirken size zaman kazandırır.

Ancak, aile hukuku kanunları ve kendi arzularınızı öğrenmek için ne kadar çok zaman harcarsanız, boşanmanız o kadar hızlı olur. Ve herkesin kafası o kadar az karışır.

Hızlı Boşanma İpucu #2: Ne istediğinizi belirleyin

Resmi görüşmeler ve evrak işlerinden önce mal paylaşımı ve çocuk velayeti düzenlemeleri gibi olası boşanma engelleri üzerinde strateji oluşturduğunuzdan emin olun.

Örneğin, eşinizle beraber ev için ne istediğinize karar vermek için birlikte çalışmalısınız. Tabii ki, kredileri kim öder, milyon liralık soru. Koca geçimini sağlıyor ve karısı ev hanımı bir anne ise, mahkemeler genellikle boşanma kesinleşene kadar anne ve çocukların istikrarını sağlamak isteyecektir. Bu, kredilerin koca tarafından önemli bir süre için ödenmiş olması durumunda kredilerin ödenmesini içerir.

Tartışmadan tamamen kaçınmak ve evi satıp karı bölüşmek isteyebilirsiniz. En iyisinin ne olduğunu bildiğinizden emin olmak için tüm seçenekleri araştırdığınızdan emin olun.

Hızlı Boşanma İpucu #3: Gelirlerinizi kontrol edin

Belki bu ipucu farklı bir listeye ait olabilir. Ancak, gelirleri düşünmek boşanmaya hazırlanmakla el ele gider.

Örneğin, eşinizden daha fazla kazanıyorsanız, boşanmadan sonra daha yüksek bir gelir elde edeceğiniz için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz ve bu durumun tersi de olabilir.

Uzlaşma sırasında potansiyel, hatta koz olarak yeni gelir durumunu nafaka için kullanabilirsiniz.

Hızlı Boşanma İpucu #4: En son boşanma yasalarını öğrenin

Genellikle, Türkiye'de çiftlerinin boşanmalarını dosyalamadan ve sonuçlandırmadan önce 12 ay - bir tam takvim yılı - birlikte olmaları gerekir.

Ancak, Türkiye'de Aile Mahkemeleri “Karşılıklı Rıza ile Boşanma” maddesi, ortak çocukları olmayan çiftlerin 12 aylık ayrılık süresinden feragat etmesine izin verir. Boşanmayı hızlandırmak için eşinizle konuşun.

Son olarak, “karşılıklı rıza ile boşanma(Anlaşmalı Boşanma)” başvurusunda bulunanlar, yalnızca bir tarafın duruşmalarda ifade vermesini gerektirir. Endişelenecek tek bir kişinin programıyla, hızlı bir boşanma çok daha kolay olacaktır.

Hızlı Boşanma İpucu #5: Birlikte hazırlanın

Resmi olarak dosyalamadan veya bir mahkemeye çıkmadan önce eski sevgilinizle/eşinizle birlikte hazırlanıp hazırlanamayacağınızı değerlendirin. İkinizin de ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte anlaşmaya varırsanız, boşanma süreci çok daha hızlı ilerleyecektir.

Böyle bir işbirliğinin resmi bir hakime veya arabulucuya ihtiyacı olmaz. Eğer boşanma dostudur, mutfak masa veya bir kamu kafede çalışacak. Bu tür karşılıklı toplantılar, bir mahkeme görmeden önce yapılmalıdır. Bu şekilde, mahkemede zaman alıcı sürprizler veya tartışmalar olmaz.

Bütün bunlar, sadece kendi hazırlığınızdan sorumlu olduğunuzu unutmayın. Bu nedenle, eski sevgiliniz/eşiniz birlikte çalışmak istemese bile, İzmir Aile Mahkemeleri kanunlarını okuduğunuzdan emin olun. Kendi tarafınıza öncelik verin.

Hızlı Boşanma İpucu #6: Hukuktan yararlanın

İstişareler

Hazırlıklı olmak, siz ve Google'da araştırma yapmak anlamına gelmez. Avukatlar veya arabulucular tarafından sunulan danışmalardan yararlanın. İster telefonla ister yüz yüze olsun, bu profesyonellerle konuşmak, onlarla çalışma konusunda size "içten bir kontrol" hissi verecektir.

Avukatınız veya arabulucunuz durumunuzu anlamalı ve (bu bir avukat ise) istediğiniz şey için çaba göstermelidir. Ayrıca süreç boyunca sahip olabileceğiniz soruları da cevaplamalıdır. Avukatınızın boşanma davanızı anladığını ne kadar çok hissederseniz, o kadar rahatlarsınız.

Sizi temsil ederken rahat hissettiğiniz birini bulmanız zaman alabilir. Bu sorun değil. Avukatınızın boşanmanızla ilgilendiğini bilerek geceleri uyuyabilmek istiyorsunuz. Böylece hayatınızın diğer bölümlerine odaklanabilirsiniz.

Tabii ki, süreci bizimle değerlendirmek isterseniz, İzmir'in tavsiye edilen Boşanma Avukatı İpek Kul ile her zaman bir görüşme ayarlayabilirsiniz!

Boşanma Avukatı (İzmir) Hakkında Daha Fazla İçerik Okuyun.

Hızlı Boşanma İpucu #7: Seçeneklerinizi değerlendirmek için boşanma türlerini gözden geçirin

Anlaşmalı boşanma ve arabuluculuk en hızlı ayrılık türlerinden ikisidir – eğer eski eşiniz kabul ederse.

Anlaşmalı boşanma her iki taraf (çoğu) boşanma ile ilgili konularda hemfikir olduğunu. Bu nedenle, daha az ileri geri olduğu için boşanma süreci daha hızlı olabilir.

Anlaşmalı boşanmalar eşler için çeşitli avantajlar sunarken, herkes için uygun değildir. Mahkeme daha az karmaşık olsa da, bir müzakere eski eş ile aranızda iyi şartlarda olması gerekiyor; boşanma anlaşması içeren nafaka, çocuk desteği ve velayeti, mal ve önemsediğiniz diğer maddeler gibi.

Arabuluculuk sırasında, tarafsız bir üçüncü taraf, taraflar arasındaki yasal anlaşmazlıkları çözmek için bir tür hakem görevi görür. Bu tür bir boşanma, ne istediğinize bağlı olarak avukatları içerebilir veya içermeyebilir.

Ancak, bir arabulucu yasal tavsiyede bulunamaz, bu nedenle sizi temsil etmesi için bir avukat tutmak sizin yararınıza olabilir. Arabuluculuğun yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme olduğunu unutmayın - herhangi bir şey imzalamadan önce bir avukatın sözleşmeyi okuması muhtemelen en iyi seçenek olacaktır.

Hızlı Boşanma İpucu #8: İletişim kurun ve uzlaşma

Bu ipucunu söylemek yapmaktan daha kolay, özellikle de artık sona eren biriyle bir hayat kurmak için çok çalıştığınızda. Ne de olsa, her ikinizin de hak sahibi olduğunu hissettiğiniz mülkler ve “adil” bir şekilde bölünmesi gereken karışık hesaplar olacaktır.

Mümkünse ayrıntılara takılmayın. Boşandıktan sonra hayatınızın büyük resmini düşünün. Yanınıza ne alabileceğinizi veya yeniden inşa edebileceğinizi gerçekçi bir şekilde düşünün ve oradan taviz verin.

Düşünürken ve kararlar alırken, düşüncelerinizi yakın zamanda eski eşinizle aktif olarak iletişim kurun. İkiniz önceden bir şeyler üzerinde anlaşabilirseniz, boşanmanın sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Karşılığında, eski eşiniz size öncelikleri hakkında söylediklerini dinleyin. Sürecin neresinde olduğunuz konusunda her zaman güncel olduklarından emin olun.

Siz ve eşiniz kendi başınıza ne kadar çok şeyde anlaşırsanız, mahkemede o kadar az ele alınması gerekir.

Hızlı Boşanma İpucu #9: Sizin adınıza konuşma yapacak bir avukat tutun

Avukata yaptırın

Eski eşinizle konuşurken rahat hissetmiyorsanız veya yanıt vermiyorlarsa, ihtiyaçlarınızı ve sizin için neyin önemli olduğunu gerçekten anlayan tavsiye edilen bir avukat bulduğunuzdan emin olun.

Bir avukatın işinin bir kısmı, davayı nasıl ele aldıkları konusunda sizi rahat ve kendinden emin kılmaktır. Bunu ancak tüm ayrıntılara ve bağlama sahip olduklarında yapabilirler, bu nedenle tüm endişelerinizi bildiklerinden emin olun.

Avukatlar, eski eşinizi, bir arabulucu veya gerekirse bir hakim için rasyonalize ederek, duyguyu argümandan çıkarabilir. Bir avukatın sizin adınıza konuşmasına izin vermek, işleri saygılı ve profesyonel tutar - her ikisi de hızlı boşanmanın nitelikleridir.

Boşanma Hakkında Bilmeniz Gereken On Şey yazımıza göz atabilirsiniz.

Hızlı Boşanma İpucu #10 Para biriktirin

Boşanmalar pahalı olabilir. Bu yönde ilerlediğinizi düşünüyorsanız, para biriktirmeye başlayın. Sonuçta, bunun için ödeyecek paranız varsa bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Fon eksikliği boşanmanın uzamasına neden olur.

Paranızı, genel boşanma zaman çizelgesini kısaltabilecek tavsiye edilen bir avukata yatırın. Ücretleri ortalama bir avukattan daha yüksek olsa bile, daha az zamanda çok iş halletmek, uzun vadede sonuç olarak size para kazandıracaktır. Ayrıca, tavsiye edilen boşanma avukatları, anlaşmaları etkileyen veya süreci aylarca geciktiren maliyetli hatalardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Hızlı Boşanma İpucu #11: Toplantılara öncelik verin.

Hayat bazen mahkeme randevuları ya da arabuluculuğun önüne geçebilir. Boşanma davası devam ederse, yeniden planlamaya devam ettiğiniz için odağınızı kaybedebilirsiniz.

Unutmayın: Bu görüşmeleri ne kadar ertelerseniz veya ertelerseniz, boşanmanın sonuçlanması o kadar uzun sürer. Ve boşanmak için ne kadar uzun süre harcarsanız, o kadar çok para harcarsınız ve yeni normalinize dönmeniz o kadar uzun sürer.

Hızlı Boşanma İpucu #12: Arkadaşlarınızdan ve ailenizden yardım isteyin.

Hayat muhtemelen boşanmadan önce zaten stresliydi. Boşanma davalarını eklemek, ne kadar dostane olursa olsun, büyük olasılıkla birçok duyguyu ve ek stresi beraberinde getirecektir. Özel hayatınızda konuşabileceğiniz, bakabileceğiniz veya ihtiyacınız olan herhangi bir şekilde yardım alabileceğiniz birinin olması size yardımcı olacaktır. Boşanma sürecini tek başına yaşıyormuş gibi hissetmiyorsan, zihinsel olarak daha güçlü hissedeceksin. Sağlığınız, boşanmanızın olabildiğince hızlı olmasını sağlamaktan daha önemlidir. İyi bir boşluk bıraktığınız zaman, boşanma süreci sizin için daha kolay ve daha hızlı olacaktır.

Hızlı Boşanma İpucu 13: Gerçekçi beklentilere sahip olun ve sabırlı olun.

Biraz konfor alanınızın dışında kalan herhangi bir müzakereye girin. "Her zaman şaşırdım, asla hayal kırıklığına uğramadım." mottosu üzerinden hareket edin.

Ayrıca, boşanma sürecinin düşündüğünüzden daha uzun sürmesini bekleyin. Sabır, işlemleri çok daha kolay hale getirecektir.

Acele etmek kısa vadede işe yarayabilir, ancak muhtemelen gelecekte tekrar gözden geçirmeniz gerekecek. Boşanmayı ne kadar aceleye getirirsen, o kadar yavaş gittiğini anlarsın. Doğrusu, hızlı boşanmanın yarısı düşüncelerinizdir.

Hızlı boşanmak için uygun hazırlık, iletişim ve zaman yönetimine ihtiyacınız olacak. Ancak en önemlisi, rahatlamaya çalışın. İyi bir avukat, süreç boyunca sizi rahatlatacak ve mümkün olan en kısa sürede en iyi sonucu almanız için mücadele edecektir.

Tabii ki, şu anda bir boşanma avukatına ihtiyacınız varsa, ön görüşme için bizimle 0553 614 64 16 no'lu telefondan iletişime geçin. Yardım etmek için buradayız!

İzmir Avukat, İzmir Avukatları, İzmir Avukat Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı, İzmir Ağır Ceza Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı Tavsiye, İzmir İş Davası Avukatları, İzmir İş Davası Avukatı, İzmir İş Mahkemeleri Avukatları, İzmir Ceza Avukatı, İzmir Anlaşmalı Boşanma Avukatı, İzmir Nafaka Avukatı, İzmir Çekişmeli Boşanma Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir İş Kazası Avukatı, İzmir Miras Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir Tazminat Avukatı, İzmir Yabancılar Avukatı, İzmir Vatandaşlık Avukatı, İzmir Deport Avukatı
İzmir Avukat, İzmir Avukatları, İzmir Avukat Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı, İzmir Ağır Ceza Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı Tavsiye, İzmir İş Davası Avukatları, İzmir İş Davası Avukatı, İzmir İş Mahkemeleri Avukatları, İzmir Ceza Avukatı, İzmir Anlaşmalı Boşanma Avukatı, İzmir Nafaka Avukatı, İzmir Çekişmeli Boşanma Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir İş Kazası Avukatı, İzmir Miras Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir Tazminat Avukatı, İzmir Yabancılar Avukatı, İzmir Vatandaşlık Avukatı, İzmir Deport Avukatı