Aile Avukatı - İzmir Boşanma Avukatı - İpek Kul

İzmir Boşanma Avukatı - Aile Avukatı Kimdir?

İzmir boşanma avukatı, anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma, şiddetli geçimsizlik, tazminat, nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi aile hukuku konularına bakar.

Aile Hukuku'nun ilgilendiği konu başlıklarını, Nişan, Tarafların Evlilik Koşulları, Boşanmanın Neden ve Sonuçları, Mal Bölüşümü ve Mal Paylaşımı, Aile Konutu, Evlat Edinme, Nafaka Hakkı, Kadın hakları gibi konu başlıklarını inceliyor diyebiliriz.

Ailelerin uyuşmazlıklarını onurunu koruyarak tüm yasal yönleri ile değerlendirmek suretiyle çözüme kavuşturmakta, Aile bireylerince evlilik kurumunun içinde bulunamayan mutluluğu yasal şartları oluştuğu takdirde boşanma ile sağlanır. Bilmenizde önem var; Gerçekten önemli bir kavram olan aile, artık eşler ve çocuklar için son çare haline geldiyse boşanma aile saadetiniz için son seçenek olmalıdır.

Dava Vekilliği

 • Anlaşmalı Boşanma
 • Çekişmeli Boşanma
 • Velayet
 • Nafaka
 • Tazminat
 • Mal Paylaşımı

İzmir Avukat, İzmir Boşanma Avukatı, Boşanma Davası Avukat Ücreti, İzmir En İyi Boşanma Avukatı Kim? İzmir Tavsiye Edilen Boşanma Avukatı

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası açma, boşanma talepli dava dilekçesinin, adliyede tevzi bürosuna başvurulması ile açılır. Burada yapılması gerekenler ise harç ve giderlerin ödenmesidir. Boşanma davalarına bakan mahkeme ise “Aile Mahkemesi” dir.

İzmir'de nasıl boşanacağınızı veya İzmir boşanma avukatlarının hangisinin iyi bir temsilci merak ediyorsanız, Avukat İpek Kul size yardımcı olabilir. Amacımız, aileniz için en iyi kararları verebilmeniz için size yol göstermek ve bilgilendirmektir. 10 yılı aşkın deneyime sahip tecrübeli boşanma avukatı olarak, İzmir'de boşanma ile ilgili soruları aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

 • İzmir En İyi Boşanma Avukatı Kim?
 • İzmir Anlaşmalı Boşanma Davası
 • İzmir Çekişmeli Boşanma Davası
 • İzmir Boşanma Davası Nafaka
 • İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye
 • İzmir Boşanma Davası Avukat Ücreti

Hakim Nafaka Tutarına Nasıl Karar Verir?

Bir eşin diğerine ödemesi gereken uygun nafaka miktarını belirlerken bir hakimin neleri dikkate aldığına göz atalım.

Çocuğun hangi ebeveynle yaşayacağına hakimlerin karar vermesi gereken çocuk velayeti davalarına kıyasla, nafaka miktarına karar vermek daha kolaydır. Her devletin, nafaka belirlenirken hangi faktörlerin dikkate alınması gerektiğini belirleyen bir yasası var.

Temel olarak, ödenecek nafakanın miktarını belirlerken mahkemeler şunlara bakar:

 • Her bir kişinin her ay makul bir şekilde ne kadar para kazanabileceği
 • Her biri için makul harcamaların ne olacağı ve
 • Birinden diğerine nafaka ödenmesinin, çiftin ayrılmadan önce sahip olduklarına biraz yakın bir yaşam tarzı ile ilerlemesini mümkün kılıp kılmayacağı - aile hukukunda "evlilik sırasında kurulan yaşam standardı" olarak bilinir.
 • Çoğu zaman olduğu gibi, tarafların evlilik yaşam standartlarına yakın bir şeyi yeniden kurmalarını mümkün kılmak için yeterli para yoksa, çoğu hakim boşanmış tarafların maliyeti eşit olarak paylaşmalarını sağlamanın bir yolunu arayacaktır.

Boşanma Hakkında Bilmeniz Gereken On Şey yazımıza göz atabilirsiniz.

İzmir Boşanma Davası Avukat Ücreti

Türkiye Barolar Birliği tarafından 2021 yılı için Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde belirtilmiş olan 4080 TL tutarında ücretin altında olmamak kaydıyla işin zorluğuna ve müvekkil ile karşı tarafın durumuna göre avukat tarafından herhangi bir ücret tayin edilebilir. Bu ücretin altında avukatlık ücreti almak bir avukat için disiplin suçudur ve yaptırımı vardır. Boşanma davaları için asgari ücret olarak belirtilen bu rakam çoğunlukla yalnızca anlaşmalı boşanma davaları için teklif edilmektedir.

​İzmir Barosu tarafından 2021 yılı için yayınlanan Avukat - İş Sahibi arasındaki en az ücret çizelgesine göre çekişmeli boşanma dava ücreti 15.300,00 Türk Lirasıdır.

İzmir Boşanma Avukatı, Boşanma Davası Avukat Ücreti, İzmir En İyi Boşanma Avukatı Kim? İzmir Tavsiye Edilen Boşanma Avukatı, İzmir Avukat

İzmir Anlaşmalı Boşanma Davası

Anlaşmalı boşanma, en az bir yılı dolduran evliliklerde her iki eşin de boşanma ile ilgili tüm konularda hemfikir olduğu anlamına gelir. İzmir'de bir avukata danışmak veya özel gereksinimler için izmir adliye web sitesini kontrol etmenizde fayda var.

Belirli şartları yerine getirmeniz gerekse bile, anlaşmalı boşanma çoğu zaman çekişmeli boşanmadan çok daha kolaydır çünkü eşler evliliklerini sürekli müzakereler, duruşmalar ve mahkemelerle çok fazla uğraşmadan sonlandırabilirler. Bu nedenle, anlaşmalı boşanma davaları genellikle daha az stres ve daha az maliyet gerektirir. Anlaşmalı boşanma süreci eşler arasındaki ilişkiyi de koruma eğilimindedir, bu özellikle çocukları varsa önemlidir.

Bununla birlikte, boşanmış eşler, tüm boşanma sorunlarını çözmek için karşılıklı olarak kabul edilebilir çözümleri doğru biçimde bulmalılar. Önemli finansal ve çocukla ilgili sorunları çözmek için eski müstakbel eşinizle çalışmak zor görünse de, evliliğinizi tam bir mahkeme karmaşası olmadan bitirmenin bir yolu.

Amacınız anlaşmalı boşanmak ise ancak eski eşinizle iletişimde sorun yaşıyorsanız, sorunlarınızı çözmek için arabuluculuğa katılabilirsiniz. Arabuluculuk gönüllü bir süreçtir ve tarafsız bir üçüncü taraf, çözülmemiş boşanma konularında bir anlaşmaya varma umuduyla eşler arasında ortak bir yol bulmaya çalışır.

Eşler anlaşırlarsa, arabulucu mahkemeye sunmak üzere bir sözleşme hazırlar ve hakim bunu boşanma kararı olarak imzalar. Eğer eşlerden herhangi biri tartışmalı bir konuda anlaşamıyorsa, arabulucu onları çözüm için hakime geri gönderir.

İzmir Çekişmeli Boşanma Davası

"Çekişmeli" boşanma, boşanmaların en karmaşık olanıdır, çünkü davalarında boşanmayla ilgili bir veya daha fazla konuda anlaşamayan eşleri içerir.

Anlaşmalı boşanma ile çekişmeli boşanma arasındaki belki de en önemli fark, yasal sürecin maliyeti ve süresidir. Her iki türde de boşanma davası açmak genellikle aynı maliyete sahip olsa da, çekişmeli boşanma sürecindeki eşlerin, boşanmayla ilgili çoğu konuda hemfikir olan bir çifte kıyasla avukatlık ücretlerine ve bilirkişi ücretlerine ( mali danışmanlar veya değerleme uzmanları gibi) para harcaması daha olasıdır.

Çekişmeli boşanma kulağa nasıl geliyorsa öyledir: eşlerden biri veya her ikisi boşanmalarının bazı yönlerine itiraz eder. Bu nedenle, boşanma işlemlerinin tamamlanması çok daha uzun sürer ve genellikle daha fazla stres ve ücrete neden olur.

Çekişmeli boşanmada eşler, boşanma kesinleşmeden önce aşağıda sıraladığımızlar da dahil olmak üzere birçok aşamadan geçmek zorunda kalır:

 • Boşanma dilekçesini hazırlamak, dosyalamak ve sunmak (teslim etmek) (boşanmayı isteyen ve evliliğin sona ermesinin nedenlerini belirten yasal evraklar)
 • Dilekçeye cevap verme
 • Görüşme ve avukat tutma
 • "boşanma keşfine" katılın – eşiniz ve üçüncü şahıs tanıklardan bilgi almak için çeşitli yasal prosedürleri içeren bilgi toplama süreci (örneğin, yazılı sorular, mahkeme celbi ve ifadeler)
 • Mahkeme öncesi hazırlıklar ve duruşmalar
 • Avukatlar arasında uzlaşma teklifleri ve müzakereler
 • Uzlaşma başarısız olursa, duruşmaya tekrar hazırlanma
 • Mahkeme duruşmasını tamamlamak
 • Mahkeme karar(lar)ına itiraz ederseniz, temyiz başvurusunda bulunun.

Anlaşma aşamasında, eşler genellikle sorunları çözemezler. Boşanma hakimi eşleri işleri yoluna koymaya teşvik etse de, bu durum gerçekleşmeyeceği için bir sonraki adım boşanma mahkemesidir.

Duruşma sırasında, her iki eş de tanık sunar ve avukatları tanıklara yaşanan olaylarla ilgili sorular sorar ve kapanış argümanları sunar. Duruşma sona erdikten sonra mahkeme, hakimin tüm kararlarını içeren kesin bir karar verecek ve boşanmayı kesinleştirir.

Boşanmalar, özellikle çekişmeli boşanmalar karmaşıktır. Bu nedenle çekişmeli boşanmada eşler mutlaka, kendilerini yasal hakları konusunda bilgilendirebilecek ve tam anlamıyla korunmalarını sağlayabilecek deneyimli ve tavsiye edilen boşanma avukatı ile görüşmelidir.

(En Hızlı Şekilde Nasıl Boşanırsınız? Süreci Kısaltmak için 13 İpucu yazımıza göz atabilirsiniz.

İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Ağır Ceza Avukatı, İzmir En İyi Avukat, İzmir En İyi Ağır Ceza Avukatı, İzmir En İyi Boşanma Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir Yabancılar Avukatı, İzmir Deport Avukatı, İzmir Bayraklı Bornova Mansuroğlu Manavkuyu Karşıyaka Bostanlı En iyi boşanma avukatı, İzmir İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye Hızlı Boşanma Avukatı Boşanma Avukatı Tavsiye Boşanma Avukatı Tavsiye Menderes Avukat Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücret Boşanma avukatı danışma Boşanma avukatı ücretleri Boşanma avukatı fiyatları 2021 En iyi boşanma avukatı yorumları En iyi boşanma avukatları Eşime boşanma davası açmak istiyorum Nafaka davası açma ücreti 2021 Boşanma davası avukatı Boşanma avukati Boşanma Davası Ücretleri Aile Avukatı Boşanma davası kaç para Tecrübeli boşanma avukatı Boşanma davası fiyatları Boşanma avukatı telefon numarası Anlaşmalı boşanma davası açma
İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Ağır Ceza Avukatı, İzmir En İyi Avukat, İzmir En İyi Ağır Ceza Avukatı, İzmir En İyi Boşanma Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir Yabancılar Avukatı, İzmir Deport Avukatı, İzmir Bayraklı Bornova Mansuroğlu Manavkuyu Karşıyaka Bostanlı En iyi boşanma avukatı, İzmir İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye Hızlı Boşanma Avukatı Boşanma Avukatı Tavsiye Boşanma Avukatı Tavsiye Menderes Avukat Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücret Boşanma avukatı danışma Boşanma avukatı ücretleri Boşanma avukatı fiyatları 2021 En iyi boşanma avukatı yorumları En iyi boşanma avukatları Eşime boşanma davası açmak istiyorum Nafaka davası açma ücreti 2021 Boşanma davası avukatı Boşanma avukati Boşanma Davası Ücretleri Aile Avukatı Boşanma davası kaç para Tecrübeli boşanma avukatı Boşanma davası fiyatları Boşanma avukatı telefon numarası Anlaşmalı boşanma davası açma